Doniczki dla miłośników roślin i kwiatów

Każdy miłośnik kwiatów i roślin wie, że dobre doniczki to klucz do sukcesu, aby odpowiednio opiekować się swoim domowym ogródkiem, ale też, aby wnętrze sprawiało dobre wrażenie. Design doniczek na kwiaty może upiększyć wnętrze, dlatego warto zawsze wybierać coś, co dobrze dopasuje się do każdego pomieszczenia.

kwiaty po przesadzeniu w nowych doniczkach

Doniczki do domu dopasowane do roślin

W zależności od tego jakie rośliny mamy w domu – kwiaty, zioła, a może drzewka – każda z nich potrzebuje innej doniczki. Każda z roślin będzie miała inne wymagania. Trzeba wziąć przede wszystkim wielkość donicy, ale też materiał z jakiego została wykonana, bo nie każda roślinka będzie lubiła tworzywa sztuczne. Zanim kupimy doniczki do domu, pamiętajmy, aby nie kupować jednej i tej samej dla wszystkich naszych roślin.

Donice jako uzupełnienie wnętrza

Doniczki na kwiaty mają nie tylko chronić nasze kwiaty, a także pomóc im dobrze rosnąć, ale też ładnie wyglądać. W wielu pomieszczeniach będzie miało znaczenie czy postawimy zwykłe donice czy może bardziej ozdobne, kolorowe czy z niecodziennego materiału. Warto rozważyć solidne materiały, które będą służyć na lata, a jednocześnie przydadzą się w momencie przesadzania do innych doniczek. Im lepszej jakości doniczki do domu, tym większa szansa, że wykorzystamy je jeszcze niejeden raz.

Niecodzienne wzory i kolory doniczek sprawią, że będą one dobrze się prezentowały i zwracały uwagę gości. Doniczka na nóżkach? Doniczka z chropowatą zewnętrzną strukturą? Donicem wyglądające jak wazon? Czemu nie. Nowoczesne wnętrza idealnie nadają się do eksperymentowania oraz wybierania niecodziennych kolorów. Doniczki nie muszą być w kolorze czarnym czy szarym. Można postawić na bardziej ożywione kolory, jak żółty czy czerwony.

kordian Autor