Wybór odpowiedniego Gogle do twarzy – jak wybierać modnie

Gogle narciarskie występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas zakupów odpowiedniej pary. Jeśli masz zamiar wyruszyć na zewnątrz na swój pierwszy dzień na stoku, lub jeśli jeździsz na nartach co tydzień od pięciu lat i chcesz czegoś bardziej zaawansowanego od swojego widoku, to mamy coś dla Ciebie.

Wybór gogli – dobry wybór

Wszyscy uwielbiamy dreszczyk emocji związany z uderzeniem w świeży puch na naszym ulubionym stoku, czy też spokojny spacer po szczycie góry, aby sprawdzić nowe schronisko przez jego kopułowe okno.

Ale czy naprawdę cieszymy się tym tak bardzo, jak nam się wydaje? A może po prostu chcemy się z tym pogodzić, bo tak robią wszyscy inni? Odpowiedź brzmi prawdopodobnie nie, co oznacza, że musimy zmienić nasze podejście. Oto jak sprawić, by następny wyjazd na narty był niezapomnianym przeżyciem.

Wyjazdy narciarskie – kup modne gogle

Nie możemy wybrać się na wyjazd narciarski bez wcześniejszego wyboru odpowiedniej góry. Sprawdź nasz przewodnik po górach, który pomoże ci podjąć decyzję.

Niezależnie od tego, czy szukasz konkretnych gogli, czy łatwiejszego terenu, możesz zawęzić swoje opcje według pory roku i rodzaju stoku.

Poznaj swoje wymiary

Tak, naprawdę można zepsuć swoje gogle narciarskie. Jeśli masz wątpliwości co do dopasowania, zmierz swoją twarz: Ale nie mierz tylko swojej twarzy. Zmierz czoło, kości policzkowe, mostek nosa (tam, gdzie gogle leżą na twarzy), oczy i nos.

Gogle narciarskie nie są regulowane, a ich wymiary mają kluczowe znaczenie dla dopasowania. Złe dopasowanie może prowadzić do dyskomfortu, zaparowanych soczewek, a nawet zepsutej pary. Nie zapomnij również wziąć pod uwagę odległości od oczu do uszu – to odległość, w jakiej gogle muszą znajdować się od twarzy.

Jeśli Twoje wymiary są nieprawidłowe, Twoje gogle również będą nieprawidłowe, a to nie jest dobre rozwiązanie dla żadnego z Was.

kordian Autor