Tematyczna gra miejska – Kraków – Doskonałe zajęcia integracyjne na imprezy firmowe

Tworzenie Tematycznych gier miejskich może być świetnym sposobem na dodanie różnorodności i zainteresowania do swoich działań związanych z budowaniem zespołu. Kiedy masz wielu pracowników, może być trudno wymyślić nowe, zabawne i pamiętne zajęcia na bieżąco. Tematyczna gra miejska to taka, która ma centralny temat z różnymi wyzwaniami lub zagadkami związanymi z tym centralnym tematem. Często są one tworzone jako wyzwania fizyczne, w których zespoły rywalizują ze sobą w jakiś sposób. Korzyści z tworzenia tematycznych gier miejskich na imprezy firmowe są liczne – są zabawne, zapadają w pamięć, pomagają rozwijać nowe umiejętności budowania zespołu i wymagają bardzo mało czasu na przygotowanie z Twojej strony.

Kraków, Polska – idealne miejsce na grę miejską

Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce było miejscem wielu ważnych wydarzeń handlowych, w tym gospodarzem 11. Światowych Targów Samochodów Osobowych z udziałem ponad 800 wystawców z 50 krajów. Oferuje szeroki wachlarz tematów, które można wykorzystać przy tworzeniu tematycznej gry miejskiej. Jego historia sięga X wieku, kiedy to było jednym z wiodących ośrodków kulturalnych i gospodarczych świata. Jego architektura, znana ze swojego unikalnego stylu, została wzbogacona przez kultury różnych ludów, które je zamieszkiwały. Miasto posiada ponad 200 muzeów, które wystawiają bogatą kolekcję przedmiotów sztuki i historii.

Kraków posiada wiele ciekawych miejsc, które można wykorzystać w tworzeniu tematycznej gry miejskiej. Na przykład Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych kopalni soli na świecie, pochodzącą z XII wieku. Kopalnia została przekształcona w muzeum, które pokazuje metody produkcji soli na przestrzeni wieków. W kopalni znajduje się również grota solna z rzeźbami wyrzeźbionymi z soli oraz fontanna solna.

Integracja zespołu – gry tematyczne

Jest to jedna z głównych zalet tematycznych gier miejskich – mogą być zaprojektowane tak, aby pomóc w integracji nowych członków zespołu z grupą, a także pomóc w rozwijaniu relacji między dotychczasowymi członkami zespołu.

Nowi członkowie zespołu często mają poczucie izolacji i mogą mieć trudności z zaprzyjaźnieniem się z resztą zespołu. Mogą też mieć poczucie, że nie wnoszą wiele, ponieważ nie wiedzą, czego się od nich oczekuje. Nowi członkowie zespołu mogą mieć również czasem wrażenie, że są na próbie, że są obserwowani i kontrolowani. Istnieje wiele sposobów, aby pomóc w integracji nowych członków zespołu, a tematyczne gry miejskie są jedną z najlepszych metod, ponieważ są zabawne i relaksujące, więc nikt nie czuje się pod presją.

3 wspaniałe gry miejskie dla twoich wydarzeń

  • Gra informacyjna – jest to świetna gra, która pomaga ludziom lepiej się poznać i zwiększyć zaufanie do siebie. Pomysł polega na tym, aby członkowie zespołu wymienili się czymś, co ich zdaniem jest dla nich wyjątkowe, np. elementem ubioru lub pamiątką. Następnie muszą wyjaśnić jego znaczenie. Ta gra może być naprawdę zabawna i przyjemna, a także pomóc w budowaniu zaufania.
  • Tor przeszkód – to świetny sposób na budowanie ducha zespołu i pomoc ludziom w lepszym poznaniu się. Stwórz tor przeszkód, który ma temat związany z wydarzeniem lub firmą i spraw, aby członkowie zespołu pracowali razem jako zespół, aby ukończyć kurs tak szybko, jak to możliwe.
  • Poszukiwanie skarbów – jest to świetny sposób na zebranie zespołu pod koniec dnia i wykorzystanie lokalnego otoczenia i scenerii. Stwórz poszukiwanie skarbów, które jest tematycznie związane z wydarzeniem i lokalizacją, w której będziesz organizować imprezę integracyjną.

# Zakończenie

Tematyczne gry miejskie to świetny sposób na urozmaicenie i zainteresowanie zajęciami integracyjnymi. Kiedy masz wielu pracowników, może być trudno wymyślić nowe, zabawne i pamiętne zajęcia na bieżąco. Dlatego warto skorzystać z usług agencji eventowej https://meetingart.pl/oferty/nowe-gry-tematyczne/ i nie martwić się o pomysły na zabawę. Tematyczna gra miejska to taka, która ma główny temat z różnymi wyzwaniami lub zagadkami związanymi z tym głównym tematem. Często są one tworzone jako wyzwania fizyczne, w których zespoły rywalizują ze sobą w jakiś sposób. Korzyści z tworzenia tematycznych gier miejskich na imprezy firmowe są liczne – są zabawne, zapadają w pamięć, pomagają rozwijać nowe umiejętności budowania zespołu i wymagają bardzo mało czasu na przygotowanie z Twojej strony.

kordian Autor