Pegi – jakie mają zastosowanie w hulajnodze?

Pegi to element, który przede wszystkim kojarzy się z wyczynową jazdą na BMX. To metalowe elementy, które przymocowane są w miejscu, gdzie koło przykręca się do widełek roweru. Mogą znajdować się tylko po jednej lub obu stronach. Ich zadaniem jest umożliwienie wykonywania grindów na poręczach oraz murkach. Z uwagi, iż hulajnogi pod kątem rodzaju tricków i sposobu jazdy są zbliżone do BMX, także osoby, które zajmują się tym sportem wyczynowo, decydują się na pegi.

Pegi do hulajnogi – w jaki sposób wybrać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że pegi do hulajnogi wyczynowej nie będą pasować do każdego modelu. Nie oznacza to, iż w poszczególnych typach nie ma możliwości ich montażu. Pomimo podobnej konstrukcji, elementy hulajnogi różnią się pod kątem rozmiarów. Dlatego to jedno z pierwszych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno pegów do hulajnogi wyczynowej z movino, które są tego samego modelu, co widelec, czyli element, do którego mocuje się kierownicą i przednie kółko.

pegi do hulajnogi wyczynowej

Pegi w hulajnodze – po co?

Tak naprawdę pełnią tę samą funkcję, co w przypadku roweru – pozwalają na wykonywanie określonych ewolucji. Co prawda, z uwagi na konstrukcję hulajnogi, istnieje możliwość wykonywania grindów już na samym blacie. Jednak pegi są elementem, który z pewnością może ułatwić proces nauki. Ułatwiają stabilizację sylwetki w trakcie wykonywania ewolucji i zapewniają lepszy balans. Natomiast to, po której stronie będą się znajdować należy raczej do prywatnych preferencji. Istnieje możliwość montażu pegów po obu stronach. Najczęściej są one jednak sprzedawane w zestawach po dwie sztuki, co wynika także z faktu, że większość riderów wybiera tylko jedną stronę, którą wykonywać będzie tricki na krawędziach murków, czy rurkach. Na początek można spróbować różnych ustawień, by znaleźć to najbardziej optymalne.

kordian Autor