Nasiona marihuany feminizowane – co warto o nich wiedzieć?

Hodowla marihuany to dość czasochłonne zajęcie, w którego trakcie należy zwrócić uwagę na różne detale. Najchętniej wybieraną odmianę stanowi marihuana feminizowana. Brzmi tajemniczo, choć budzi pewne skojarzenia. Nasiona wspomnianej odmiany dają rośliny o bogatej ilości CBD, a więc substancji potrzebnej do produkcji rozmaitych specyfików przeznaczonych na rynek medyczny. Czym jest marihuana feminizowana? 

Jaka jest specyfika tej rośliny?

nasiona marihuany feminizowane

Pisząc o marihuanie feminizowanej można mieć już jakieś skojarzenia. Odmiana ta ma pewien związek z płciowością. Cechują ją tak zwany rewers płciowy, czyli umiejętność wytworzenia przez rośliny żeńskie męskich woreczków pyłkowych. Nie brzmi jak coś, co występuje naturalnie i to prawda. Nasiona marihuany feminizowane są genetycznie zmodyfikowane na potrzeby hodowców. Dzięki zaimplementowaniu takich nasion można zwielokrotnić plony i cieszyć się większymi zbiorami tej rośliny.

Jakie są zalety takich nasion?

Genetycznie zmodyfikowane nasiona marihuany doceniane są przez hodowców z kilku przyczyn. Warto pokrótce je wymienić.

  • Zbiory. Ze względu na swą specyfikę roślina ta jest w stanie pomnożyć zbiory marihuany.
  • Jednorodność. Liczba nasion jest identyczna, niezależnie od krzaka.
  • JakośćNasiona marihuany feminizowane dają plony, które doceniane są za swoje niepowtarzalne walory smakowe i niesamowity aromat.
  • Wysoka odporność. Czynniki zewnętrzne nie wpływają zanadto na rozwój nasion marihuany feminizowanej. Skutecznie obronią się przed pleśnią, wilgocią i wysoką temperaturą. Są również niewzruszone w przypadku oddziaływania różnej maści pasożytów. 

Powyżej wymienione zalety decydują o popularności tej odmiany wśród hodowców.

kordian Autor