Gadżety Pokemon i nie tylko

Pokemony zostały wykorzystane w celu tworzenia różnych gadżetów Pokemon. Na przykład wśród dzieci firmy produkujące artykuły spożywcze dołączały do swych produktów obiekty kolekcjonerskie. Mirinda dołączała do napojów nakrętki z wizerunkami Pokémonów. Do chipsów Lay’s były natomiast dołączane krążki do gry w tazo z wizerunkami Pokémonów. W kolejnych odsłonach były dostępne krążki z ruchomymi obrazkami, grubsze, trójkątne i świecące w ciemnościach. To doskonale opisuje fenomen świata Pokemon, który jest rozwijany po dziś dzień.

Elektroniczna rozrywka 

Istnieje ponad 120 gier z franczyzy Pokémon, dzięki którym powstały również gadżety Pokemon. Wszystkie z tych produkcji są wyjątkowe, poszerzają znany fanom tej franczyzy świat, opowiadając przy okazji intrygujące historie. Najpopularniejsze z gier komputerowych Pokemon to między innymi: 
-Pokémon HeartGold i SoulSilver,
-Pokémon Omega Ruby i Alpha Sapphire,
-Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition,
-Pokémon Crystal. 
To tylko garstka produkcji, w które mogą zagrać gracze będący fanami Pokemonów. 

Anime 

Pierwszym serialem o Pokemonach było anime pod tytułem Pokemon, które było produkowane nieprzerwanie od 1997 roku. W 1998 roku anime zadebiutowało również w USA. Warto wspomnieć, że amerykańska wersja różni się między innymi nazwami własnymi, ale jednocześnie jest popularniejsza na świecie i w znacznym stopniu ukształtowała postrzeganie Pokemonów przez opinię publiczną. Ta wersja wspięła markę na wyżyny popularności, które widoczne są w popkulturze do dziś.

Gadżety Pokemon dostępne tutaj.

kordian Autor