Koperty bąbelkowe do zadań specjalnych

Cenne, delikatne przesyłki są codziennością. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie korzystają z możliwości dokonywania zakupów przez internet, finalizując w ten sposób transakcje dotyczące także bardzo narażonych na uszkodzenia przedmiotów. Podróż takich produktów od sprzedawcy do klienta trwa dość długo, a w jej czasie przesyłka narażana jest wielokrotnie na uszkodzenia. Dlatego też delikatnych przedmiotów nie można zapakować do wysyłki w zwykłą kopertę.

Bąbelki w kopercie ochronią

Producenci artykułów papierniczych i biurowych już całe lata temu dostrzegli, że na rynku jest zapotrzebowanie na koperty, które będą ochraniały umieszczoną wewnątrz nich zawartość. W taki sposób w sprzedaży pojawiły się koperty bąbelkowe. Dziś są używane powszechnie, a ich dostępność jest bardzo duża.

Nie trzeba nawet udawać się na pocztę, aby nabyć tego rodzaju koperty, wystarczy bowiem odwiedzić sklep internetowy Biurwa, czy też kiosk, gdzie zazwyczaj produkt ten jest dostępny od ręki. Prosta konstrukcja zapewnia w tym przypadku bardzo duży stopień ochrony zawartości.

Dwie warstwy bąbelów dla bezpieczeństwa

koperty bąbelkowe

Istotą budowy kopert bąbelkowych jest ich dwuwarstwowość. Pierwsza z warstw – zewnętrza, wykonana jest z papieru i swoim wyglądem bardzo przypomina zwykłe, papierowe koperty. Druga z warstw natomiast umieszczona jest wewnątrz koperty, a wykonana jest z kilku warstw folii, pomiędzy którymi zawarte są pęcherzyki powietrza w formie bąbelków.

To właśnie ta wewnętrzna warstwa odpowiada za zabezpieczenie przesyłanego w takiej kopercie przedmiotu. Bąbelki amortyzują upadki, wstrząsy i przypadkowe uderzenia, dzięki czemu bardzo ciężko jest uszkodzić przesyłany przedmiot.

kordian Autor