O czym należy pamiętać, wybierając buty adidas?

Zakup nowego obuwia jest naprawę trudnym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. Wybierając nowe buty adidas, warto zwrócić uwagę nie tylko na design, cenę i jakość wykonania. Bardzo ważne jest także to, jaką mamy stopę, ponieważ to właśnie do jej kształtu należy dopasować nowe obuwie.

Jakie buty dla stopy pronującej?

Jeżeli nasza stopa kieruje się do wewnątrz, wykonując jednocześnie ruch nawracania to wyraźny sygnał, że jesteśmy pronatorem. W szerokiej ofercie marki adidas na szczęście można znaleźć bardzo wiele modeli, które skierowane są dla pronatorów. Głównym zadaniem butów jest zabezpieczenie stopy przed nadmiernym nawracanie. Nowoczesne buty adidas wyposażone są między innymi w oryginalne wstawki stabilizujące, które umieszczone są po wewnętrznej części obuwia (zobacz: https://desportivo.pl/Obuwie). W większości modelach wstawka jest wyróżniona innych kolorem, dlatego też zdecydowanie łatwiej jest wybrać odpowiednie buty.

Jakie buty dla stopy supinującej?

Jeżeli podczas pierwszego kontaktu z podłożem nasza stopa uderza o ziemię, to oznacza że mamy stopę supinującą. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że u supinatorów ciężar ciała przenoszony jest przede wszystkim na zewnętrzną krawędź stopy. Między innymi dlatego też buty adidas koniecznie muszą posiadać dużą amortyzację. Warto wspomnieć również i o tym, że supinatorzy bez żadnego większego problemu mogą biegać w uniwersalnym obuwiu dla osób ze stopami neutralnymi. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednie buty adidas powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Przydać mogą się również specjalne wkładki, dzięki którym można dodatkowo skorygować płaskostopie.

kordian Autor