Bilety kolejowe – w jaki sposób można je zakupić?

Podróże koleją stają się coraz popularniejsze. Nie da się ukryć, że jest to szybki i wygodny sposób na to, by dostać się z punktu A do punktu B – nawet jeśli do pokonania są pokaźne odległości. Jednocześnie każda podróż pociągiem wymaga posiadania ważnego biletu. Za jego brak przewidziane są pokaźne kary grzywny. Wobec tego gdzie i w jaki sposób można zakupić bilety kolejowe?

Bilety kolejowe – możliwość zakupu online

Obecnie żyjemy w świecie zdominowanym przez cyfrowe technologie. W Internecie możemy załatwić sprawy urzędowe, a także zrobić zakupy. Okazuje się, że za pośrednictwem sieci nabędziemy również bilety kolejowe. Jest to z pewnością sposób niezwykle wygodny. Nie musimy wychodzić z domu, a e-kasy biletowe są otwarte dokładnie przez całą dobę – https://polregio.pl/pl/. Niemniej jednak warto pamiętać, że elektroniczne bilety kolejowe, tak czy inaczej, trzeba będzie pokazać do kontroli. Analogicznie, taki bilety wymaga od nas urządzenia mobilnego, ze stałym dostępem do sieci. Dla osób, które nie są zaznajomione z nowoczesnymi technologiami, taki sposób na zakup biletów kolejowych może być dość problematyczny i nie wygodny, co warto mieć na uwadze.

bilety kolejowe

Tradycyjne kasy biletowe na dworcach nadal działają!

Okazuje się, że bilety kolejowe można zakupić również w najbardziej tradycyjny i standardowy sposób. Wystarczy udać się na najbliższy dworzec kolejowy i udać do okienka kasy. Tam możemy poprosić o bilet na interesującej nas trasie i dostaniemy go w formie papierowej. Rozwiązanie to również ma swoje wady i zalety. Rzadko kiedy zdarza się, by kasa biletowa była otwarta do późnych godzin nocnych, co uniemożliwia zakup biletu w dowolnym momencie. Co więcej, musimy osobiście pofatygować się na dworzec, by dokonać zakupu. Niemniej jednak kupowane w ten sposób bilety kolejowe są nieocenione dla osób starszych, które na co dzień nie korzystają ze smartfonów i tabletów. Bilet papierowy bez większego problemu można pokazać do kontroli, aczkolwiek zdarzają się przypadki, że został on po prostu zgubiony lub przypadkowo wyrzucony.

kordian Autor