Olejki do świec zapachowych

Świece służą nie tylko do stworzenia romantycznego klimatu, czy uzupełnienia wystroju wnętrza. Niektóre z nich, zwłaszcza te naturalne i zapachowe, wykorzystywane są z powodzeniem w aromaterapii. Czy można taką świecę stworzyć samodzielnie w domowym zaciszu?

Jak zrobić świecę zapachową?

Wbrew pozorom nie trzeba mieć większych umiejętności, żeby produkowaną przez nas świecę wzbogacić o ulubiony zapach. Podczas procesu tworzenia świec, np. z naturalnego wosku sojowego, wystarczy dodać do niego w odpowiednim momencie olejki zapachowe do świec. Warto wybrać takie, które oprócz lubianego przez nas aromatu, będą mieć właściwości terapeutyczne. Na przykład olejek o zapachu mentolu korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, a lawendowy działa kojąco na układ nerwowy. Stosując olejki wystarczy stosować się do dozowania podanego na opakowaniu i zalecanego przez producenta. Pomoże nam to uzyskać pożądany efekt, a świeca podczas spalania będzie roztaczać przyjemny, nie duszący aromat.

Zapachy olejków do świec

Oczywiście olejki zapachowe można dodać nie tylko do świec sojowych. Będą odpowiednie do każdego innego rodzaju wosku, jakiego użyjemy podczas produkcji świec. Ponadto niekoniecznie użyte olejki muszą wykazywać określone właściwości. Może to być po prostu aromat, który lubimy. Dlatego zapachy do świec sojowych są dostępne w TopWosk w naprawdę szerokiej gamie. Dzięki temu możemy na okres letni stworzyć świece o orzeźwiającym zapachu arbuza, lub taką, która swoim aromatem odstraszy komary. Z kolei zimą idealnie sprawdzą się zapachy świec kojarzące się np. ze świątecznymi przysmakami. Oczywiście zapachy można ze sobą łączyć, dzięki czemu uzyskamy wyjątkowe aromaty podczas spalania świec.

olejki zapachowe do świec

Rodzaje olejków do świec

Najbardziej popularnymi zapachami używanymi przy produkcji świec sojowych są:

  • róża,
  • kawa,
  • mentol (z antyseptycznymi właściwościami),
  • lawenda (odprężająca i odstraszająca owady),
  • drzewo herbaciane (antybakteryjne działanie).

Dostępne są również zestawy kilku olejków zapachowych, dzięki czemu możemy stworzyć własne, niezwykłe kompozycje zapachowe.

kordian Autor