Kupno nowej odzieży – jak przygotować się do lata.

Kupno nowej odzieży, szczególnie w czasach kryzysu ekonomicznego może być sporym wyzwaniem dla nie jednej współczesnej kobiety. Dlatego warto podczas zakupów, a nawet zanim wyruszymy na nie, poznać kilka zasad, które pomogą w wyborze ubrań. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania i nie lubią mieć szaf pełnych niepotrzebnych i nienoszonych rzeczy.

Przegląd szafy ubraniowej

Przed pójściem na zakupy warto zrobić dokładny przegląd szafy z ubraniami. Działanie takie pozwala na ocenę stanu odzieży, jej ilości i przydatności. Podczas takiego przeglądu zobaczyć można jakie ubrania nie nadają się już do noszenia z powodu starości albo zużycia. Odkryć można wtedy także zapomniane rzeczy, które nadal znakomicie pasują do aktualnej mody i naszego stylu ubierania. Jest to też czas na określenie naszej stylizacji lub wymyślenie nowej.
W trakcie przeglądu szafy warto z dużą stanowczością oddzielić ubrania, które jeszcze będziemy nosić od tych, które należy z domu wynieść. Ważne jest to by rzeczy, które nie są zniszczone, nie trafiły na śmietnik. Część ubrań można włożyć do specjalnych pojemników albo zanieść do punktu pomocy osobom biedniejszym. Istnieje również możliwość odsprzedania niektórych ubrań na portalach lub przez aplikacje sprzedażowe. W ten sposób nie tylko oczyścimy szafę, ale także możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zrób listę przed pójściem na zakupy

Robienie listy zakupowej kojarzy się z problemami z pamięcią, osobami starszymi i roztargnionymi. Nic bardziej mylnego. Dobrze przemyślane zakupy świadczą o praktycznym i ekonomicznym podejściu do sprawy. Nie musi to być spis konkretnych ubrań, ale uwagi o potrzebach, kolorach, materiałach i wzorach. Oczywiście lista taka nie uchroni od zakupów spontanicznych i czasem nietrafionych, ale będzie dużym ułatwieniem w podejmowaniu decyzji.
Najważniejsze to zastanowić się nad tym, jakich ubrań brakuje w szafie przez co ich zakup jest niezbędny. Z pewnością będą to bluzki damskie na lato, wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów. Oprócz tego przewiewne sukienki, które są klasycznym letnim strojem. Warto mieć w swojej garderobie kilka o różnych długościach, wzorach i krojach.
W sytuacjach mniej formalnych, na upalne dni zdecydowanie przydadzą się spodenki. Dla pań bardziej otwartych i odważnych będą to jeansowe szorty a dla tych bardziej stonowanych lekkie spodenki za kolano albo do połowy łydki.
Typowo letnia część garderoby to top, który w zależności od kroju i sylwetki kobiety odsłaniać może ramiona, plecy, a nawet wypracowany płaski brzuch.
Niezbędny jest także zakup odpowiednich butów, sandałów, a nawet klapek. Stylizację dopełnią kapelusze, które jak najbardziej kojarzą się z latem oraz okulary przeciwsłoneczne.

letnie bluzki dla pań

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu odzieży na lato

Przede wszystkim powinno się każdą część nowej garderoby przymierzyć. W dobie zakupów przez internet jest to utrudnione, dlatego warto dobrze zapoznać się z rozmiarami odzieży u danego sprzedawcy i dobrze znać swoje wymiary. Najlepiej przed zakupami dokładnie się obmierzyć. Dane o swoich rozmiarach z zeszłego roku mogą okazać się nieaktualne.
Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich tkanin, które umożliwią oddychanie i zapewnią komfort w czasie nawet największych upałów. Znakomicie sprawdzą się bluzki damskie na lato wykonane z bawełny, lnu, jedwabiu czy wiskozy. Unikać należy materiałów syntetycznych, które nie przepuszczają powietrza i powodują nadmierne pocenie.
Warto zwrócić uwagę również na wzory i kolory tkanin. W sezonie letnim lepiej sprawdzą się materiały o jasnych kolorach odbijających światło słoneczne.
Niezwykle ważne jest to by stroje były dopasowane do sylwetki. Zakrywały mankamenty figury a eksponowały atutu. Nie można przy tym zapominać o własnym guście i charakterze. Jeżeli mamy określony styl ubierania to cała garderoba musi być bardzo dobrze dopasowana do niego.
Najważniejsze jest jednak to, by w danym ubraniu dobrze się czuć, podobać się samej sobie i być pewną siebie osobą.

kordian Autor