Kurtka Salewa męska — czym się charakteryzuje?

Warunki atmosferyczne występujące w górach należą do jednych z bardziej zmiennych. W związku z tym podróżnicy powinni być przygotowani na wystąpienie każdej ewentualności. Warto więc przeanalizować ofertę kurtek męskich marki Salewa. Sprawdź, czym się charakteryzują oraz, czy będą dla Ciebie odpowiednim wyborem. 

Kurtka Salewa — przeznaczenie i cechy

Produkty marki Salewa powstały z myślą o miłośnikach górskich wycieczek. Kurtki oferowane przez tę markę wykazują szereg właściwości umożliwiających optymalną wędrówkę w czasie mrozów. Można tutaj wyróżnić zarówno kurtkę z izolacją hybrydową, która ochroni organizm przed wyziębieniem, jak i kurtkę wyposażoną w listwę przeciwwiatrową znajdującą się pod zamkiem, która świetnie sprawdzi się podczas wietrznej pogody. Kurtki Salewa z polar sport charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz nieprzemakalnością. W ofercie dostępne są różne kroje, oraz kolorystyka kurtek, dzięki czemu każdy Klient wybierze dla siebie odpowiedni produkt. 

W zależności od wybranego modelu męskie kurtki Salewa mogą być wyposażone w następujące technologie: Alpine Woll, Responsive, Water Repellent, Tirol Wool, Stormwall, Windproof lub Powertex. Poszczególne produkty ochronią zarówno przed wilgocią, wiatrem, zimnem, jak i ciepłem. W tym miejscu warto również wspomnieć o impregnacji wierzchnich materiałów, a konkretniej — impregnacji DWR wolnej od PFC. Jej celem jest nadanie kurtce właściwości hydrofobowych, które ochronią materiał przed namakaniem. Kurtki męskie Salewa są wykonane z przewiewnych oraz oddychających materiałów. Umożliwia to zapewnienie optymalnego komfortu termicznego, który chroni organizm zarówno przed zimnem, jak i jego przegrzaniem. 

Kurtka Salewa męska — jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Na samym początku zastanów się, w jaką porę roku będziesz nosić kurtkę. Jeśli zdecydujesz się na lato, dobrym rozwiązaniem będzie kurtka cienka, lekka, przeciwwiatrowa oraz przeciwdeszczowa. Produkt posiadający te cztery cechy sprawi, że nie zaskoczy się ani porywisty wiatr, ani ulewa. Jeśli natomiast zdecydujesz się nosić kurtkę w porze zimowej, postaw na produkt z odpowiednimi właściwościami termicznymi. W trakcie zimy wybierz model z puchem, dodatkowym ociepleniem oraz wysoką gardą. Dzięki temu będziesz przygotowany na wszelkie zmiany pogodowe występujące na szlaku. Na równie szczególną uwagę zasługuje również rozmiar kurtki. Pamiętaj, że nie może być ona ani za mała, ani za duża, ponieważ nie dość, że będzie niewygodna, to jeszcze może krępować Twoje ruchy. 

kordian Autor