Modne i stylowe okulary przeciwsłoneczne

Wybór okularów może stanowić wyzwanie, w końcu powinny one spełniać kilka warunków. Są to kwestie takie jak dopasowanie do kształtu twarzy, zgodność z najnowszymi trendami i charakteryzacją stylizacji. Okulary są ważnym dodatkiem, ponieważ potrafią zmienić zwykłą stylizację w gwiazdorski look lub sukience dodać sportowego charakteru. Dodatkowo zapewniają ochronę wzroku. 

Wąskie okulary przeciwsłoneczne

Wąskie oprawki były niezwykle popularne w roku 2018. Stylizowane na lata ’90, często z kolorowymi szkłami odsłaniają więcej twarzy, podkreślając jej kształt. Moda na nie przyjęła się w kręgach street style’u i fotografów mody ulicznej. Te oprawki idealnie wpasowują się w obecny trend ubrań z nadrukami tie-dye i oversizowych marynarek. Okulary nadają lekkości i podkreślają charakter geometryczny stylizacji.

Kolorowe okulary

Również wywodzą się z lat ’90, jednak jest to szeroka kategoria. Oprócz klasycznych kształtów oprawek znajdziemy w niej również te w kształcie serc lub czarnobiałe muchy inspirowane modelem, który nosił Kurt Cobain. 

Okulary typu cat eye

To ponadczasowy model, więc warto przy nich zostać na dłużej. W tym konkretnym modelu rozmiar ma znaczenie, ponieważ im większe tym lepsze. Warto zwrócić uwagę na te w stylu retro, lat ’70. Pasować będą przede wszystkim do zwiewnych kombinezonów, sukienek maxi, bluzek z bufkami i długich spódnic. Można znaleźć szkiełka w bardziej zadziornym węższym stylu lub nieco bardziej ułożone – pod ostrzejszym kątem zbliżonym do litery V.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów, aby prawidłowo chroniły nasz wzrok?

Po pierwsze należy sprawdzić, czy okulary zawierają filtr chroniący przed UV. Bez niego oko jest narażone na choroby rogówki i soczewki. Odpowiednie okulary chroniące wzrok posiadają również polaryzację.

kordian Autor