Bluzy męskie – jak nosić?

Bluza męska wywodzi się z odzieży sportowej. Nie oznacza to jednak, że dobrze prezentuje się ona tylko w sportowych stylizacjach. Wręcz przeciwnie! Wygoda, uniwersalność i praktyczność, a także szeroki wybór różnych modeli sprawiają, że bluza męska może stać się podstawą do niemal każdej stylizacji.

Jak stworzyć wygodny zestaw do noszenia na co dzień?

Połącz bluzę z jeansami o fasonie regular lub slim. Powstała w ten sposób stylizacja będzie prosta – ale jakże ciekawa w tej prostocie! Warunkiem jest tylko zestawienie bluzy dobrej jakości z równie wysokogatunkowymi spodniami.

Bluzy męskie w stylizacjach typu casual świetnie łączą się również z takimi okryciami wierzchnimi, jak kurtki jeansowe i skórzane.

Jak stworzyć w oparciu o bluzę zestaw sportowy?

Typowa męska bluza sportowa to model z kapturem. Może stać się on bazą zarówno do zestawu treningowego, jak też stylizacji miejskiej, lecz nawiązującej do stylu sportowego.

Aby stworzyć outfit typowo sportowy:
– wybierz odpowiednią bluzę dobrej marki,
– dołóż do niej luźne spodnie męskie typu joggery (uszyte z dresowej tkaniny),
– uzupełnij zestaw gimnastycznymi butami.

Gotowe! Możesz teraz wybrać się na siłownię, jogging, lub spacer z psem. Stylizacja ta sprawdzi się też w innych sytuacjach, w których najważniejsza jest wygoda i swoboda ruchu.

Aby stworzyć outfit typu street wear:

– zamień spodnie sportowe na jeansy męskie,
– a buty treningowe na modne trampki,
– i dobierz do bluzy stylowe okrycie wierzchnie. Proponujemy pikowaną kurtkę, jeansowy bezrękawnik, albo skórzaną ramoneskę.

kordian Autor