Jak przez zajęcia integracyjne dbać o siłę zespołu

Silny zespół, to skuteczny zespół. Jednak silne zespołu bardzo rzadko tworzą się same z siebie. Tu olbrzymią rolę odgrywa lider, który dobiera członków do zespołu. Oprócz tego nawet dobrze dobrany zespół potrzebuję odpowiednich działań, które sprawią, że będzie silniejszy. Te działania to tak zwany team building.

Team building- czyli co?

Team builiding to szerokie pojęcie, kryjące w sobie różnego rodzaju działania, które warto podejmować by zespół mógł pracować ze sobą jeszcze efektywniej. Tłumacząc z angielskiego oznacza ono po prostu budowanie zespołu, ale nie jako dołączanie kolejnych osób, ale jako pracę wewnątrz zespołu nad lepszym poznaniem siebie nawzajem oraz lepszą jakością współpracy.

gry integracyjne

W celu stworzenia mocnego zespołu można podejmować różnego rodzaju działania. W niektórych zespołach może wystarczy cotygodniowa luźna kawa, podczas której każdy może powiedzieć o tym co go boli, albo co mu się szczególnie udało. Jednak warto choć od czasu do czasu zafundować zespołowi zajęcia integracyjne z prawdziwego zdarzenia.

Gry integracyjne – jak je zorganizować?

W Internecie można znaleźć całkiem sporo pomysłów na różnego rodzaju gry integracyjne, i warto z nich czerpać garściami. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze mamy wiedzę i umiejętności, by stworzyć odpowiednią atmosferę by z takich zajęć zespół wyniósł faktyczne korzyści. Tutaj dowiesz się więcej.

Dlatego oprócz tego co można zorganizować własnymi siłami warto od czasu do czasu postawić na zajęcia integracyjne przygotowane przez specjalistów z tej dziedziny, Takie zajęcie nie tylko będą bardziej efektywne, ale przede wszystkim będą gwarantować odpowiednie dobranie interakcji do problemu, nad którym chce pracować zespół.

kordian Autor