Dopasowana do sukienki damska biżuteria?

Odpowiednio dopasowana biżuteria do sukienki może tworzyć wyjątkową stylizację. Właściwie wybrane produkty z rynku biżuterii są w stanie podnieść walory wizualne kreacji.

Gdy wybierana jest biżuteria damska, która ma idealnie pasować do sukienki niezbędne jest branie pod uwagę między innymi dekoltu. Warto kierować się zasadami:

  • krótkie łańcuszki i niewielkie zawieszki pasują do dekoltu w kształcie V,
  • do sukienek typu golf można założyć efektowny i długi naszyjnik,
  • skromna damska biżuteria sprawdzi się przy prostych gorsetach.

Zasada przeciwności

biżuteria damska sklep internetowy

Warto przy wybieraniu biżuterii damskiej kierować się zasadą przeciwności. Innymi słowy powinna być ona dopasowana do charakteru sukienki. Przy prostych kreacjach można stosować damską biżuterię, które jest bardziej zdobiona. Takie dodatki będą skupiały na sobie wzrok. Warto pomyśleć o większej ilości biżuterii, gdzie decydować można się na broszki, naszyjniki czy korale zastosowane w ramach jednej stylizacji. Natomiast do bogatej w zdobienia sukienki warto wybierać biżuterię damską w sklepie internetowym, która jest subtelna. Nie przyćmi to wyglądu sukni.

Kolor sukienki a kobieca biżuteria

Nie bez znaczenia jest to, jakiego koloru jest sukienka, do której dobierana jest biżuteria. Przy klasycznych kolorach sukni biżuteria damska sklep internetowy również powinna być klasyczna. Postawić można na srebrne lub złote produkty. Warto również brać pod uwagę podział kolorów na zimne oraz ciepłe. Do zimnych kolorów jak niebieski warto wybierać biżuterię, która jest kolorystycznie chłodna.

kordian Autor