Najlepsze sposoby depilacji

Od bardzo dawna kobiety depilują się, by uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry. Depilującą pastę na bazie cukru stosowano przecież jeszcze w starożytnym Egipcie. Dzisiejsze kanony piękna są jeszcze bardziej wyśrubowane i kobiety muszą depilować już nie tylko nogi, pachy, ale też wyjątkowo wrażliwą strefę bikini. Jakie są najbardziej skuteczne metody depilacji gwarantujące naprawdę dobry efekt? Poniżej kilka słów na ten temat ze szczególnym uwzględnieniem zabiegu, jakim jest depilacja laserowa.

Bardzo skuteczna depilacja laserowa

Lasery są w służbie urody już od bardzo wielu lat. Współcześnie lasery wykorzystuje się bardzo szeroko do przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej w gabinetach medycyny estetycznej. To zabieg szczególnie polecany dla kobiet mających wyjątkowo ciemne i silne włosy. To właśnie w przypadku takiego owłosienia depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna i przynosi najlepsze rezultaty. Kierując światło laseru na włoski oraz na cebulki włosowe i mieszki, włosy niszczy się dosłownie u źródła. Dzięki temu znacznie wolniej dorastają, a po kilku seriach depilacji laserowej można naprawdę cieszyć się idealnie gładkim i nogami nawet przez rok i dłużej. Poza tym depilacja laserowa pozwala pozbyć się też włosów pod pachami czy w strefie bikini. Skóra jest idealnie gładka i nie jest podrażniona, co jest często efektem ubocznym na przykład golenia się za pomocą zwykłej maszynki.

Depilacja za pomocą wosku

Depilacja laserowa to doskonała inwestycja we własną urodę. Aby jednak rzeczywiście usunąć włosy trwale trzeba poddać się przynajmniej kilku serią. Dzisiaj z łatwością można zdobyć różnego rodzaju bony i kody rabatowe na depilację laserową, ale i tak trzeba nastawić się na wydatek dosyć spory. Tańszą alternatywą jest zatem depilacja za pomocą wosku. Ta metoda nie jest tak trwała jak depilacja laserowa, ale też daje zadowalające efekty. Nie jest natomiast polecana dla kobiet o wrażliwej skórze oraz o niskim progu bólu, bo niestety łączy się z nieprzyjemnymi uczuciami.

kordian Autor