Dobry plan na wakacje w Chorwacji

Każdy turysta szuka takiego miejsca, które będzie w sobie łączyć dwie cechy. Musi być to miejsce piękne, a zaraz niedrogie. Obie te cechy łączy w sobie Chorwacja. Jest to kraj, który przyciąga turystów z całej Europy pięknymi plażami, niezwykłymi zabytkami, a to wszystko w za nieduże pieniądze.

Chorwacja – jaki środek transportu?

Jeśli wybieramy się na wakacje do Chorwacji to pamiętać należy o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze przemyśleć należy jakim środkiem transportu będziemy się poruszać. Wiele osób decyduje się na podróż do Chorwacji samolotem. I jest to dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że bilety lotnicze są dość drogie, a same połączenia są dość ubogie. Za podróżą samochodem przemawia także fakt, że paliwo w Chorwacji nie jest drogie.

Dobry plan na Chorwację

Jadąc na wczasy do Chorwacji warto jest wcześniej przygotować sobie plan podróży i pobytu. Plan oczywiście obejmować musi najpiękniejsze miejsca w Chorwacji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dlaczego warto taki plan przygotować wcześniej? Chorwacja to kraj pełen pięknych i urokliwych miejsc. Być może nie uda nam się zobaczyć ich wszystkich, ale dzięki dobremu planowi możliwe będzie zwiedzenie większości z nich. Aby wakacje w Chorwacji były udane warto także już na początku zastanowić się czy wakacje chcemy spędzić aktywnie, czy być może zwiedzanie ma być jedynie dodatkiem do odpoczynku i relaksu na plaży. Od tego także będzie zależał plan na wczasy.

Co warto zobaczyć w Chorwacji?

Jak już wspomniano Chorwacja pełna jest pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Wśród nich jest z pewnością Losinj. To wyspa przez wielu uważana za najbardziej zieloną w całej Chorwacji. Słynie ona przede wszystkim z niezwykłej roślinności. Warto także przejść się po przepięknej starówce w mieście Szybenik. Warto wiedzieć, że została ona wpisana na listę UNESCO. Będą w Szybeniku na pewno trzeba odwiedzić katedrę św. Jakuba. Miłośnicy przyrody na pewno muszą także odwiedzić Park Narodowy Krka oraz Jeziora Plitwickie. Te miejsca każdego zachwycą swoją roślinnością.

kordian Autor