Metody drukowania plakatów

wydruki plakatów domowymi sposobami

Plakat to jedna z najstarszych metod reklamowych. Z plakatami ma się do czynienia na co dzień. Dotyczy to zarówno plakatów mniejszych, np. w formacie A4, jak i tych dużych, plakatów wielkoformatowych. To co warto wiedzieć o produkcji plakatów to fakt, iż istnieje kilka metod ich druku. Podstawowe trzy to druk offsetowy, sitodruk oraz druk cyfrowy.

Druk offsetowy

Jeśli chodzi o drukowanie plakatów – https://www.galeriaplakatu.com/wydruk-plakatow to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na druk offsetowy. To co tę metodę charakteryzuje to powiedzenie, że im więcej tym taniej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż druk offsetowy z jednej strony cechuje się bardzo wysoką jakością, jednak jest to druk, który opłaca się jedynie przy dużych nakładach. Trzeba także wiedzieć, że druk offsetowy nie chroni druku przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też plakaty wydrukowane offsetem najlepiej nadają się do zamkniętych pomieszczeń.

Sitodruk

Drugą metodą druku plakatów jest sitodruk. Tak jak w przypadku offsetu druk plakatów metodą sitodruku najlepiej opłaca się w przypadku średnich i dużych nakładach. Jednak zaletą tej metody jest duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, w tym na promienie UV. Dlatego warto skorzystać z tej metody w sytuacji, kiedy plakaty mają być eksponowane przez dłuższy czas.

Druk cyfrowy

Druk plakatów możliwy oczywiście także metodą cyfrową. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda wydruku plakatów. Przede wszystkim dlatego, iż druk cyfrowy jest zdecydowanie tańszy niż wcześniej wymienione metody, w tym także jeśli chodzi o niewielkie nakłady. Druk cyfrowy pozwala nawet na drukowanie pojedynczych egzemplarzy plakatów. Jest to także metoda, która cechuje się bardzo szybką realizacją. Dlatego też jeśli chce się wydrukować niewielkie nagłady plakatów warto wybrać właśnie druk cyfrowy ze względu na jego cenę oraz szybki czas realizacji.

kordian Autor