Pierwotnie świece były wykonywane z wosku pszczelego. Dzisiaj ten materiał uchodzi za drogi i ekskluzywny. Został zastąpiony znacznie tańszym woskiem parafinowym, który jednak jest szkodliwy dla zdrowia, a podczas spalania świeca mocno kopci. Zdrową i ekologiczną alternatywą są świecie wykonane z wosku sojowego.
Świeca sojowa – czym różni się od innych?
Stosowane dzisiaj świece sojowe szybko przestały być produktem niszowym i zdominowały rynek. Wszędzie tam, gdzie chce się poprawić wygląd pomieszczenia lub stworzyć unikatową aurę, wykorzystuje się właśnie świece sojowe. Warto wiedzieć, jak palić świece sojowe, żeby tworzyć z ich pomocą przyjemną atmosferę relaksu i wypoczynku.
Zalety świec sojowych:
- Są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia
- Wydzielają minimalną ilość dwutlenku węgla
- Są przyjazne dla środowiska i biodegradowalne
- Palą się nawet do 50 procent dłużej niż parafinowe
Rezygnując ze świec parafinowych na rzecz sojowych można wiele zyskać. Świec sojowych używa się w domach, ale też salonach SPA, hotelach i restauracjach. Takie świecie nie dymią w intensywny sposób, a po dodaniu do nich olejków zapachowych można szybko uzyskać bardzo pozytywne efekty. Tutaj przeczytasz jak prawidłowo palić świece sojowe.
Przyjemny zapach i ekologiczny skład
Rzeczą, która wyróżnia świecie sojowe na tle innych jest to, że są one przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Wosk sojowy jest biodegradowalny, a jego pozyskiwanie nie szkodzi środowisku. topi się on w niższej temperaturze, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przypadkowego podpalenia. Wosk sojowy sam w sobie roztacza przyjemny zapach, tworząc korzystną aurę, a można wzbogacić wrażenia estetyczne, decydując się na olejki zapachowe. Świece sojowe często wytwarzane są ręcznie, dzięki czemu prezentują się w bardzo korzystny sposób. Użytkownicy świec sojowych powinni pamiętać o tym, żeby regularnie przycinać knoty.